top of page
Pimaş kıl fitil

KIL FİTİL

Kıl fitiller;  sürme cam balkon, kapı ve pencerelerde, sineklik sistemlerinde ve panjurlarda yoğunlukla kullanılmaktadır.

Alüminyum ve PVC serilerinde kullanılan kıl fitiller, iç ortama toz ve su girişine engel olurlar. Hava sirkülasyonunu da engelleyen kıl fitiller, kapı ve pencerelerin açılıp kapanması esnasında metalin metale, veya plastiğin plastiğe sürtünmesini engeller .

Uzun kullanım ömrüne sahip kıl fitiller cam balkon sistemleri, panjur sistemleri, alüminyum ve pvc kapı pencere sistemleri, sineklik sistemleri için en çok tercih edilen yalıtım ürünüdür. 

Kıl fitil seçenekleri Finli kıl fitil (Bariyerli kıl fitil) ve finsiz kıl fitil olmak üzere ikiye ayrılmaktasır.

Finli kıl fitillere, bariyerli kıl fitil veya filmli kıl fitil de denilmektedir. Finli kıl fitiller yoğunlıkla  PP filim ile üretilmekle birlikte , talebe bağlı olarak PP Elyaf ile de imal edilebilir. 

Kıl fitiller, kullanılacak olan alüminyum veya pvc kanallar arasına yerleştirilerek kullanılmaktadır.

 

Genelde Gri renk olarak imal edilen kıl fitiller isteğe bağlı olarak Siyah reknte de üretilmektedir. 

Panjur Kıl Fitil

Panjur Kıl Fitil

Panjur kıl fitiller, PVC Pimapen pencere uygulamalarında, cam balkon sistemlerinde yoğun bir şekilde kullanılmaktadır.

 

Panjur sisteminin hem yazın hemde kışın, yağmur, soğuk ve toz gibi olumsuz ögeleri içeriye almasını engeller. 

Panjur kıl fitilleri panjur sistemlerinde uygulandığında ısı yalıtımında da büyük fayda sağlamaktadır zira soğuk havanın içeriye girişine engeller olmaktadır. 

Panjur sistemlerinde tercih edilen panjur kıl fitilleri genellikle 4,8mm genişliğinde olup WINDO markası altına farklı yüksekliklerde üretim yapmaktayız. Üretimimiz %100 Türk malıdır.

Panjur Kıl Fitiller bobin halinde satışa sunulmaktadır.

İstenilen yüksekliğe bağlı olarak bobin metrajı değişiklik göstermektedir.

Sürme Kıl Fitil 

Sürme Kıl Fitil

Sürme kıl fitiller, genelde katlanır cam balkon, sürme cam balkon mekanizmalarında sıklıkla kullanılmaktadır.

 

Sürme sistemler farklı PVC kapı ve sistemleri modelleri üzerinde uygulanarak modern ve dekorasyona uyumlu PVC kapı ve cam tasarım modelleri oluşturmaktadır.

Kıl fitiller uygulandığı alüminyum ve pvc profillere ısı yalıtımı özelliği sağlamaktadırlar. Bu sayede dış ortamdan iç ortama toz, soğuk ve su girişine engel olmaktadırlar.

Sürme kıl fitiller genellikle 6,7mm genişliğindedir. WINDO markası altına üretimini yaptığımız kıl fitiller farklı yüksekliklerde üretilmektedir. Üretimimiz %100 Türk malıdır.

Sürme Kıl Fitiller rulo halinde satışa sunulmaktadır.

İstenilen yüksekliğe bağlı olarak rulo metrajı değişiklik göstermektedir.

Finli Kıl Fitil 

(Bariyerli Kıl Fitil)

Finli kıl fitiller piyasada bariyerli ya da filimli kıl fitil olarak da anılmaktadır. 

Alüminyum, pvc kapı pencere ve balkon sistemlerinde kullanılan finli kıl fitiller dış ortamdan sesin, tozun ve suyun iç ortama girişine engel olmaktadır.

Alüminyum, PVC sistemlerinde yoğunlukla kullanılan finli kıl fitiller oldukça etkili bir izolasyon yalıtım malzemesidir. 

 

WINDO markası altında imalatını yaptığımız finli kıl fitiller farklı genişlik ve yüksekliklerde üretilmetedir.  Çoğunlukla PP Film olarak imalatını yaptığımız finli kıl fitiller , talebe bağlı olarak Elyaf kumaş ile de üretilebilmektedir.

Finli Kıl Fitil

Elyaf Bariyerli Kıl Fitil 

Elyaf bariyerli kıl fitil üretimi

Finli kıl fitiller piyasada bariyerli ya da filimli kıl fitil olarak da anılmaktadır. 

Alüminyum, pvc kapı pencere ve balkon sistemlerinde kullanılan finli kıl fitiller dış ortamdan sesin, tozun ve suyun iç ortama girişine engel olmaktadır.

Alüminyum, PVC sistemlerinde yoğunlukla kullanılan finli kıl fitiller oldukça etkili bir izolasyon yalıtım malzemesidir. 

 

WINDO markası altında imalatını yaptığımız finli kıl fitiller farklı genişlik ve yüksekliklerde üretilmetedir.  Çoğunlukla PP Film olarak imalatını yaptığımız finli kıl fitiller , talebe bağlı olarak Elyaf kumaş ile de üretilebilmektedir.

Yapışkanlı Kıl Fitil 

Kıl fitilin arka tabanında mevcut olan kendinden yapışkanlı bant mevcuttur. Çift taraflı bandın kağıdını kaldırmak suretiyle kıl fitili tüm uygulamalarda kolaylıkla kullanılabilirsiniz.

Yapışkanlı Kıl Fitil
Kıl Fitil Üreticisi

Kıl Fitil Fiyatları 

Armoteks olarak ürettiğimiz kıl fitiller, alüminyum, PVC ve cam balkon uygulamalarında sıkça tercih edilmektedir. Isı yalıtımı sağlayan ana gövdesinde bulunan kıllar sayesinde uzun ömürlü ve kullanımı kolaydır. Ayrıca UV ışınlarına karşı dayanıklı ve kaliteli malzemelerden üretilmektedir. Sezonsal dönemlerde fiyatları değişkenlik göstermekle birlikte, firmamız her sezon en uygun kıl fitil fiyatlarını sunmaktadır. Her zaman en uygun fiyatı sunmak ilkesiyle, fabrikadan direkt toptan satışlarla müşterilerimize en uygun kıl fitil fiyatlarını sunmaktayız. Ayrıca kıl fitil toptan satışlarında size özel kıl fitil fiyatları ve ayrıcalıklı özel iskontolar sunuyoruz. Kobi ve atölyeler için de uygun fiyatlarla yüksek kalite kıl fitil temin ediyoruz. Bize ulaşarak kıl fitil çeşitleri ve fiyatları hakkında bilgi alabilir, sipariş oluşturabilirsiniz. Her zaman müşteri memnuniyetine odaklı çalışan firmamız, kaliteli ürünleri en uygun fiyatlarla sunarak müşterilerine ayrıcalıklı bir alışveriş deneyimi yaşatmayı hedeflemektedir.

Cam Balkon
Kıl Fitil 

Cam balkon uygulamalarında kıl fitillerin önemi büyüktür. Cam balkon fitilleri, cam balkon uygulamalarının her türlü koşulda en iyi şekilde çalışmasını sağlar. Bu sebeple, kaliteli kıl fitiller seçmek önemlidir.

Armoteks olarak, cam balkon kıl fitilleri konusunda uzmanlaşmış bir firmayız. Alüminyum fırçalı, şeffaf, plastik polikarbon, mıknatıslı, PVC mıknatıslı gibi farklı çeşitlerde kıl fitil üretiyoruz. Her bir kıl fitil çeşidimiz, farklı cam balkon uygulamalarına uyum sağlamak için özenle tasarlanmıştır.

Tüm ürünlerimiz orijinal ve yüksek kalitededir. Ayrıca, en uygun fiyatlarla kıl fitil satın alabileceğiniz birinci sınıf hizmet sunuyoruz. Armoteks olarak, müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutuyoruz ve hızlı kargo gönderimi ile de müşterilerimizin ihtiyaçlarını en kısa sürede karşılıyoruz.

Cam balkon kıl fitilleri ile ilgili daha fazla bilgi almak veya sipariş vermek için web sitemizi ziyaret edebilir veya Whatsapp iletişim hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Cam Balkon
Stacks of Windows

Panjur Kıl Fitil Ölçüleri

Panjur kıl fitilleri, PVC pimapen pencere uygulamaları, cam balkon sistemleri ve panjur sistemleri gibi alanlarda kullanılmaktadır.

Özellikle yaz aylarında balkon ve teras gibi alanlarda daha fazla zaman geçirildiği için panjur sistemleri tercih edilmektedir.

Bu sistemlerin hem yaz hem de kış aylarında yağmur, soğuk hava gibi olumsuz hava koşullarını içeriye almaması önemlidir.

Panjur kıl fitilleri, panjur sistemlerinde uygulandığında ısı yalıtımı sağlayarak soğuk havanın içeri girmesini engeller.

Panjur sistemlerinde kullanılan kıl fitiller istenilen ölçülerde temin edilebilmektedir.

Genellikle top halinde satışa sunulan panjur kıl fitillerinin genişliği 4,8 mm'dir.

Tüy yükseklik ve ambalajlar ise 250 metre/rulo ve 2200 metre/rulo arasında değişkenlik göstermektedir. 

Sürme Kıl fitil Ölçüleri

sürme kıl fitiller genellikle cam balkon sürme sistemlerinde kullanılır.

Sürme sistemler, iki PVC veya alüminyum profil üzerine yerleştirilen camların raylar sayesinde açılıp kapanmasını sağlayan sistemlerdir. Bu alüminyum ve PVC profillerin kullanıldığı ortama dışarıdan ısı geçişini engeller. Farklı ısı yalıtım seçenekleri olsa da sektörde en uygun maliyetli ve uzun ömürlü olan sürme kıl fitil kullanmak daha fazla tercih edilmektedir. Sürme kıl fitil ölçüleri genellikle 6,7 mm genişlikte ve 5,5mm ile 20mm arasında değişen Tüy yüksekliğindedir.

Finli kıl fitiller, bazen filmli (Finli Kıl Fitil) kıl fitil olarak da adlandırılır. Alüminyum, PVC kapı pencere ve balkon sistemlerinde kullanılan finli kıl fitiller dışarıdan ses, toz ve su gibi maddelerin geçişini engeller.

Alüminyum ve PVC sistemlerinde sıklıkla kullanılan finli kıl fitiller oldukça etkili bir izolasyon yalıtım ürünüdür.

Finli kıl fitili ölçüleri genellikle 4,8 mm, 5,1mm , 6,7mm , 6,9mm ve 7,1mm genişlikte olup 2,5mm ile 20mm arasında değişen yüksekliktedir. Armoteks, Windo markası altında ihtiyaç duyduğunuz her çeşit kıl fitili üretmektedir. 

Bedroom
bottom of page